معرفی و آموزش کار با پایه قیطان دوزی

معرفی و آموزش کار با پایه قیطان دوزی

پایه قیطان دوزی جهت تزیینات دوخت و برای دوخت قیطان های باریک یا کامواهای ظریف و یا نخ های کوبلن مورد استفاده قرار می گیرد.

پایه قیطان دوزی جهت تزیینات دوخت و برای دوخت قیطان های باریک یا کامواهای ظریف و یا نخ های کوبلن مورد استفاده قرار می گیرد. از این دوخت بیشتر به عنوان حاشیه دوزی روی لباس، کوسن، روتختی، لباسهای سنتی و … استفاده می شود. این پایه دارای سه شیار است که قیطانها درون این شیارها قرار می گیرد. قیطان دوزی، برای تزیین حاشیه لباسها مانند مانتو و بلوز زیبایی خاصی ایجاد می کند. در برخی موارد می توان قیطان ها را روی توری که چین داده شده و یا تور ساده اجرا کرد.

با تکرار قیطان های رنگی و دوخت آنها بر روی پارچه، می توان حاشیه های تزیینی زیبا و پهن تری برای مانتو و آستین تهیه نمود.

روش استفاده: بعد از نصب پایه، قیطان ها را از داخل شیار پایه رد می کنیم و در حالی که با یک دست قیطانها را کنترل می کنیم شروع به دوخت می نماییم. برای استفاده از این پایه می توان از دوختهای تزیینی متنوعی استفاده کرد. ولی هنگام انتخاب مدل دوخت دقت کنید تا علاوه بر اینکه در هر رفت و برگش تمام قیطانها را پوشش میدهد، به زیبایی و ظاهر دوخت نیز صدمه نزند.

در تصاویر تنوع دوختهای استفاده برای استفاده از پایه قیطان دوزی به خوبی دیده می شود.

این پایه دو دو نوع طراحی شده که برای چرخ های خیاطی مجهز به شانه کارپیش بر بالا و چرخ های فاقد آن با عرض ۵ میلیمتر قابل نصب و استفاده است.

تگ ها:

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه