آموزش دوخت پرده در منزل

آموزش دوخت پرده در منزل

 امروز قصد داریم نمونه هایی زیبا و ساده را برای دوخت پرده در منزل با چرخ خیاطی خانگی خدمتتان معرفی کنیم.

ایده های نوروزی 
در این نمونه ها مدل های مختلف چین یا پیلی را خواهیم دید که نمونه هایی زیبا و در عین حال ساده هستند و با چرخ خیاطی های خانگی هم می توانیم طرح مورد نظرمان را خیاطی کنیم.

دقت کنید که اگر از پارچه های توری استفاده می کنید سوزن مخصوص حریر و کمک پایه و برای دوخت پارچه های ضخیم یا مخمل یا جیر،  از سوزن با شماره های ۹۰ یا ۱۰۰ و کمک پایه برای حرکت راحت تر پارچه استفاده کنید.

 

– برای تمیز و سبک شدن کار، می توان بندهای حلقه چوب پرده را با نوارهای حریری بدوزیم. تا در پشت پرده قرار بگیرد.

– برای شستشوی راحت تر و یا دادن تنوع در مدل، می توانیم حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر برای بالای پرده از جنس آهار دار مثل جیر در نظر بگیریم و پرده با چسب پارچه ای از پشت به حاشیه بالا متصل نماییم. در این حالت پرده حریر، منظم تر و شکیل تر قرار می گیرد. دقت کنید قسمت زبر چسب به پارچه جیر دوخته شود تا در هنگام شست و شو به حریر آسیب نزد و موجب نخ کش شدن آن نشود.

– با نوارهای بالای پرده هم می توان تنوع و زیبایی خاصی ایجاد کرد. در طرح پیوست بندها بلندتر انتخاب شده و با طرح ضربدری و متقاطع دوخته شده.

– نکته دیگه ای که در پرده ها تنوع ایجاد میکند، ایجاد تغییر در قسمت اتصال بندها به پرده است. در این طرح با اضافه شدن نواری دور بندها، فرم پاپیون به آنها داده شده.

– می توانیم پیلی های درشت را یک یا چند چین ریز داده و برای ایجاد جلوه بیشتر از پارچه ی پرده ، دکمه هایی درست کنیم و در قسمت پیلی ها بدوزیم.

– چین های ریز در قسمت پیلی ها می تواند از بالای پرده و یا حدود ۲۰ سانتی متر پایین تر شروع شود. و می توانید چین های ریز را هم بیشتر کنید.

تگ ها:

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مشابه

جستجو